Ferie w Świetlicy

Ferie w Świetlicy

Wzorem ubiegłych lat , świetlica przygotowała dla uczniów szkół podstawowych naszej gminy, ofertę spędzania bezpiecznie, kulturalnie i aktywnie wolnego czasu w trakcie trwania ferii. Dla dzieci kl. I-III, były dwa wyjazdy do Figloraju, skorzystało z nich 130 osób. Również dla nich odbył się w Nowej Wsi „Bajkowy Bal Przebierańców” przeplatany dobrą zabawą, tańcem i konkursami. Dużym powodzeniem cieszył się wyjazd na kręgle i do kina dla starszych uczniów, łącznie pojechało ich 152. Były też dwa wyjazdy na basen H2O w Raciborzu, gdzie pod opieką ratowników i wychowawczyń dzieci mogły bezpiecznie korzystać z kąpieli.

Obok wycieczek na świetlicach odbywały się zajęcia tematyczne dla wszystkich chętnych. W tym roku wspólnie z wychowawcami  nasze dzieciaki gotowały, szyły, wykonywały fantazyjne ozdoby, rozwiązywały łamigłówki i quizy oraz brały udział w wieczorach i nockach bajkowo – filmowych.

Podsumowując minione ferie zimowe trzeba zaznaczyć, że wiele osób skorzystało z naszej oferty spędzania wolnego czasu a tym samym zapraszamy już dziś na wakacyjne wyjazdy w ramach „Akcji Lato” a do tego czasu zachęcamy do udziału w codziennych zajęciach na świetlicach i śledzenia aktualności na naszej stronie internetowej.