Dzień Otwarty w Dziennym Domu „Senior+”

Dzień Otwarty w Dziennym Domu „Senior+”

 

12 października Dzienny Dom „Senior+” mógł odwiedzić każdy zainteresowany działalnością ośrodka oraz oferowanymi przez niego zajęciami. W ramach Dnia Otwartego odbył się wykład dotyczący roli psa w życiu człowieka i warsztaty artystyczne. Rozpoczęła się także rekrutacja Seniorów na rok 2019.

Dzień Otwarty 2018

Dzień Otwarty rozpoczął wykład Agnieszki Krzystały z Ośrodka Szkolenia i Terapii „Świat Psa”. Jako do doświadczony trener i behawiorysta opowiedziała o roli, jaką może odgrywać pies w życiu Seniora. Zwróciła uwagę na pojęcie oraz zakres dogoterapii. Pani Agnieszka wyjaśniła, jak powinna wyglądać prawidłowa opieka nad zwierzęciej oraz na czym polega proces adopcyjny. Podzieliła się także swoimi zainteresowaniami i opowiedziała o działalności Opolskiej Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej OGPR, która wykorzystuje psy do odszukiwania osób zaginionych. Pani Agnieszce towarzyszyła Greta. Pies wywołał spory entuzjazm wśród Seniorów.

Wszyscy uczestnicy Dnia Otwartego mieli również okazję wziąć udział w warsztatach tworzenia ozdób z masy porcelanowej. Zajęcia udowodniły Seniorom, jak niewiele trzeba, by przygotować efektowną masę i wykonać z niej elementy do dekoracji wnętrz, stroików.

Dzień Otwarty rozpoczął okres rekrutacyjny w Dziennym Domu „Senior+”. Wszyscy zainteresowani mają więc okazję, by stać się częścią tej społeczności.