Pożegnanie lata 2019

Pożegnanie lata 2019

13-go września  po raz dziewiąty zorganizowaliśmy plenerowy Piknik „Pożegnania lata”, który objęty był honorowym patronatem Wójta Gminy Lyski – pana Grzegorza Gryta.

Celem przedsięwzięcia była przede wszystkim integracja mieszkańców naszej gminy oraz stworzenie rodzinom sytuacji sprzyjającej spędzaniu wolnego czasu z dziećmi.

Imprezę umownie otworzyły występy grup tanecznych dzieci z Ośrodka Wspierania Rodziny, które pod czujnym okiem swoich instruktorek dały popis artystyczny, przez co nagrodzono ich gromkimi brawami!

W tym roku motywem przewodnim imprezy była wioska indiańska. Na uczestników czekało szereg atrakcji! Dzieci przeniosły się w świat dzikiego zachodu: strzelały z łuku, robiły talizmany indiańskie, uczestniczyły w zawodach, a nadmiar energii spożytkowały skacząc na dmuchańcach i euro bungee. Szczególną atrakcją dnia była przyjezdna wioska indiańska MATO z Tworkowa, gdzie uczestnicy mogli nie tylko spróbować swoich sił w zabawach indiańskich, ale także zaczerpnąć wiedzy na temat życia na dzikim zachodzie.

Piknik cieszył się aprobacją zarówno wśród dzieci jak i dorosłych, którzy z zainteresowaniem przyglądali się nie tylko indiańskim zmaganiom dzieci, ich występom, lecz także pokazowi  strażackiemu przygotowanemu przez OSP w Lyskach.

Warto dodać, że każdy uczestnik Pikniku „Pożegnania lata” odchodził do domu z własną pamiątką – zdjęciem wykonanym w foto-budce.

Jako organizatorzy imprezy dziękujemy za pomoc w organizacji przedsięwzięcia wszystkim wolontariuszom, sołtysowi wsi Lyski oraz OSP w Lyskach. Dzięki bogatemu programowi oraz sprzyjającym warunkom pogodowym tegoroczny Piknik „Pożegnania Lata” przyciągnął rzesze mieszkańców gminy wraz z całymi rodzinami.

Zapraszamy do galerii zdjęć: