Ciąg dalszy zajęć pakietowych w Dziennym Domu „Senior+”

Nowy tydzień przyniósł nowe wyzwania uczestnikom warsztatów Dziennego Domu „Senior+”. Do ich domów trafiły kolejne kreatywne pakiety zadań. Tym razem Seniorzy mają okazję, żeby doskonalić swoje rękodzielnicze umiejętności.

Pakiet zawierał przede wszystkim rzeczy niezbędne do wykonania drewnianego aniołka i przyozdobienia go techniką decoupage’u poznaną jeszcze w trakcie trwania zajęć stacjonarnych. Wśród potrzebnych akcesoriów znalazły się m.in.: farba akrylowa, lakier, pędzle, kolorowe serwetki, drewniane elementy. Warsztaty z decoupage’u cieszyły się dużym zainteresowaniem Seniorów, dlatego mamy nadzieję, że z chęcią wykonają to zadanie domowe.

Co więcej, podopieczni Dziennego Domu otrzymali przepis na muffinki oraz zestaw papilotek. Treningi kulinarne zawsze spotykają się z zaangażowaniem naszych uczestników.

Wychowawcy zadbali także o to, by w pakiecie znalazły się kolejne zestawy zadań składających się na gimnastykę umysłu. Seniorzy zmierzą się z sudoku oraz wykreślankami. Obie formy doskonalą zmysł spostrzegawczości.

Mamy nadzieję, że przygotowane zestawy pomogą Seniorom wypełnić ich czas wolny i przyniosą im satysfakcję z wykonania poszczególnych zadań.