Dzienny Dom „Senior+” – zajęcia pakietowe

Pandemia nadal trwa, a nasze placówki niestety ciągle pozostają zamknięte. W związku z tym, podopieczni Dziennego Domu „Senior+” otrzymali kolejny pakiety zadań przeznaczone do samodzielnego wykonania w domu.

Staramy się, żeby przekazywane uczestnikom zestawy były zróżnicowane i każdy znalazł w nich coś dla siebie. Seniorzy otrzymali elementy niezbędne do wykonania dekoracyjnego lampionu. Pakiet zawierał szklany słoik, piasek, muszle, sznurek, papierowe motywy związane z tematyką morską. Samodzielnie wykonany lampion ma stanowić ozdobę mieszkania, ale również przywoływać ciepłe, wakacyjne wspomnienia.

Poza tym, Seniorzy otrzymali zestaw ćwiczeń pomagających utrzymać sprawność dłoni. Ręce odgrywają bowiem ogromną rolę w życiu każdego człowiek. To proste ćwiczenia, które każdy może wykonać w domu używając do nich zwyczajnej gumki recepturki oraz szmatki.

W ramach cotygodniowej gimnastyki umysłu, nasi podopieczni będą mogli zmierzyć się również z kodowaniem. Przygotowaliśmy także ćwiczenia wpływające na koordynację oko-ręka oraz pobudzające kreatywność.

Seniorzy wykonują powierzone im zadania z ogromną starannością. Dzielą się z wychowawcami swoimi osiągnięciami przy każdej kolejnej wizycie i z niecierpliwością czekają na powrót do placówki.