Zajęcia pakietowe Dzienny Dom „Senior+” – II tydzień

Uczestnicy zajęć Dziennego Domu „Senior+” otrzymali kolejny pakiet z zadaniami do wykonania w domu. Mają one na celu regularną pracę nad poszczególnymi umiejętnościami również w czasie trwającej pandemii. Tym razem, wychowawcy postanowili sprawdzić przede wszystkim zdolności ogrodnicze swoich podopiecznych.

Pakiety zawierały: doniczki, ziemię, a także nasiona ziół (majeranek, bazylia, oregano, rzeżucha), czyli wszystko to, co potrzebne do założenia domowego ogródka ziołowego. Seniorzy otrzymali informację o warunkach uprawy oraz wskazówki dotyczące wykorzystania poszczególnych roślin w kuchni. W zestawie znalazły się ponadto materiały potrzebne do wykonania dekoracji do doniczki.

Podczas spędzania czasu głównie w warunkach domowych, Seniorzy powinni pamiętać o pracy nad podtrzymaniem sprawności ruchowej.           W związku z tym, otrzymali pierwszy zestaw bezpiecznych i prostych ćwiczeń oddechowych.

W trakcie odwiedzin, uczestnicy prezentowali zrealizowane już zadania, dzielili się swoimi sukcesami, opowiadali o trudnościach. Cieszymy się, że Seniorzy zaangażowali  się w tę akcję i z niecierpliwością  czekają na kolejne pakiety.